Rywale Polaków: Plan przygotowań Ukrainy

Rywale Polaków: Plan przygotowań Ukrainy

805
0
PODZIEL SIĘ

Wczoraj dodaliśmy informację o tym, jak przygotowywać do Mistrzostw Europy 2016 będzie się Polska reprezentacja. W kolejnych dniach planujemy przedstawiać wam terminarz sparingów i zgrupowań rywali Polaków w grupie C. Na pierwszy ogień idzie Ukraina.

Poza samym terminarzem sparingów, Ukraińcy ujawnili też gdzie zatrzymają się podczas Euro 2016 we Francji. Jako ich baza noclegowa wybrany został hotel Renaissance w miejscowości Aix-en-Provence, czyli niecałe 30 kilometrów od Marsylii. To właśnie w Marsylii Ukraińcy zagrają swój ostatni mecz grupowy, właśnie przeciwko Polsce.

Ukraińska Federacja Piłki Nożnej poza suchą informacją o miejscu noclegu dodała też na swojej stronie internetowej kilka szczegółów związanych z bazą hotelową i zapleczem sportowym.

„Nasza delegacja wynajęła prawie pół obiektu (hotelu Renaissance), natomiast w hotelowym parku przygotowywana jest właśnie specjalna strefa do relaksu dla naszych piłkarzy. Zawodnicy będą trenować w oddalonym o 10 minut jazdy autokarem kompleksie sportowym Carcassonne.”

Pierwszy etap przygotowań Ukraińców przed Euro 2016 rozpocznie się 24. marca. To właśnie wtedy kadra zagra mecz towarzyski z Cyprem. Cztery dni później Ukraina zmierzy się z kolei z silną Walią. Oba pojedynki mają zostać rozegrane na Ukrainie, ale Federacja nie ujawniła jeszcze szczegółów dotyczących konkretnego miejsca spotkań.

ZNAMY PLAN PRZYGOTOWAŃ POLAKÓW – SPRAWDŹ!

Jak na razie nie wiadomo też nic o tym, żeby Ukraińcy planowali przed Euro kolejne zgrupowania. Kiedy Polacy będą spotykali się w Juracie, a następnie w Arłamowie, nasi wschodni sąsiedzi będą rywalizowali w spotkaniach ligowych. Do 31. maja trener kadry mu podjąć jednak decyzję o wyborze ostatecznego składu, którego liczba nie może przekraczać 23 zawodników.

7. czerwca ekipa wyruszy do bazy w Aix-en-Provence, aby przygotowywać się na miejscu do turnieju głównego.

12. czerwca Ukraina rozegra pierwszy mecz na Euro 2016 i będzie to spotkanie z Niemcami w Lille. Następnie 16. czerwca rywalem Ukraińców będzie Irlandia Północna, a spotkanie odbędzie się w Lyonie. Jak już wspomnieliśmy, ostatni mecz grupowy Ukrainy, przeciwko Polsce, będzie miał miejsce 21. czerwca w Marsylii.