Znamy plan przygotowań Polaków!

Znamy plan przygotowań Polaków!

636
0
PODZIEL SIĘ

Od kilku dni w internecie zaczęło się robić głośno o tym, kto i z kim zmierzy się w meczach towarzyskich, które przygotują reprezentacje biorące udział w Mistrzostwach Europy 2016. W końcu doczekaliśmy się również terminarza przygotowań Polaków! Do czasu Euro zagramy cztery sparingi.

Przypomnijmy, Polacy awansowali na Euro 2016, którego gospodarzami będą Francuzi i w pojedynkach grupowych zmierzą się z Niemcami, Ukrainą i Irlandią Północną. To zestawienie nie jest uznawane za grupę śmierci, jednak nasza kadra na pewno będzie musiała się dobrze przygotować do walki o przejście do dalszej fazy turnieju.

Pierwszy etap przygotowań rozpocznie się w marcu. Kolejny ruszy w drugiej połowie maja, a ostateczne rozstrzygnięcia zapadną na przełomie maja i czerwca. Warto pamiętać, że selekcjonerzy mają czas do 31. maja, aby skompletować końcowy skład złożony z 23. nazwisk.

23. marca Polacy spotkają się w meczu towarzyskim z Serbią. Pojedynek odbędzie się w Poznaniu. Następnie, już trzy dni później (26.03) rywalem naszych kadrowiczów będzie Finlandia, a kibice będą mogli obejrzeć ten mecz na Stadionie Narodowym w Warszawie.

PO LOSOWANIU POLSKA W GRUPIE C!

Drugi etap przygotowań rozpocznie się około 17. maja. Wtedy piłkarze spotkają się na zgrupowaniu w Juracie. Kilka dni później (25.05) czeka ich kolejne zgrupowanie, tym razem pod ukraińską granicą, w bieszczadzkim Arłamowie.

Z końcem maja dowiemy się jaki będzie ostateczny skład Polaków na Euro, który przed francuską imprezą zagra jeszcze w pojedynkach sparingowych z Holandią i Litwą. Pierwsze starcie odbędzie się ponownie na Stadionie Narodowym, z kolei potyczka z Litwinami będzie miała miejsce w Krakowie.

Turniej Euro 2016 Polacy rozpoczynają 12. czerwca meczem z Irlandią Północną. Następnie 16. czerwca grają najważniejszy mecz grupowy z Niemcami, a 21. zmierzą się jeszcze z Ukrainą.