Stade Félix-Bollaert

Stade Félix-Bollaert

Stade Bollaert-Delelis

Stadion: Stadion Felix-Bollaert

Miejsce: Lens

Lens to była górnicza miejscowość nieopodal Lille, czyli głównego miasta tego regionu zwanego Nord-Pas-de-Calais. Jest to trzynaste pod względem ludności miasto we Francji, które zamieszkuje 35 tysięcy osób. Znajduje się tam także siedziba klubu piłkarskiego RC Lens. Co ciekawe, miasto jest też jedynym ośrodkiem na świecie, który w swoich granicach posiada zamiejscowy oddział Luwru.

Mecze Euro 2016 na Stadion Felix-Bollaert:

Na owym obiekcie rozegrane zostaną spotkania grupy A, B, D oraz 1/8 finału.

Zbudowany: 1932 rok

Koszt przebudowy na Euro 2016: 70 milionów euro

Pojemność: 41 233 miejsc

Rekordowa frekwencja: 48 912 osób na meczu Lens ? Olympique Marsylia z 15. lutego 1992 roku

Stade Bollaert-Delelis
Więcej informacji:

Na stadionie Felix-Bollaert swoje mecze rozgrywa klub RC Lens. Drużyna istnieje od 1906 roku i od 2011 roku gra w Ligue 2. Swoje największe sukcesy klub odnosił w latach 50? ubiegłego wieku i pod koniec lat 90?. W 1998 roku drużyna wygrała swoje jedyne Mistrzostwo Francji. W 2002 drugim była wicemistrzem po  raz czwarty w historii, a w międzyczasie w 1999 roku zwyciężyła jeszcze Pucharze Ligi Francuskiej.

Na potrzeby Euro 2016 stadion przeszedł gruntowną modernizację. Przede wszystkim wymieniono konstrukcję dachu. Do tej pory zadaszenie utrzymywało się na filarach stojących pomiędzy krzesełkami, co utrudniało kibicom obserwowanie zmagań na boisku. Na arenie wymienione zostały też wszystkie krzesełka, pojawiły się sektory VIP oraz biznes. Obiekt został też przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Na zapleczu stworzona całą infrastrukturę dla kibiców. Pojawiły się restauracje, nowe toalety itd.