W portugalskich mediach: Pazdan to najlepszy polski obrońca

W portugalskich mediach: Pazdan to najlepszy polski obrońca

1066
0
PODZIEL SIĘ

Nie tylko polscy kibice i dziennikarze żyją dzisiejszym meczem ćwierćfinałowym mistrzostw Europy 2016, w którym zmierzą się reprezentacje Polski i Portugalii. Spotkanie wywołuje wiele emocji również wśród mieszkańców Półwyspu Iberyjskiego. Czwartkowe wydania gazet i serwisów internetowych w Portugalii poświęcają dzisiejszej rywalizacji na Euro 2016 bardzo dużo miejsca. Jeden z bardziej znanych portali – record.xl.pt przeprowadził krótką rozmowę z byłym piłkarzem Jagiellonii Białystok – Tiago Targino, w której Portugalczyk stwierdził, że Michał Pazdan jest obecnie najlepszym polskim obrońcą.

Targino ma na swoim koncie krótki epizod związany z Polską. W 2014 roku podpisał kontrakt z Jagiellonią Białystok, ale nie zagrzał w niej zbyt długo miejsca i kilka miesięcy później się z nim rozstano. Ostatnio reprezentował barwy angolskiego klubu Academica Petroleos Clube do Lobito. Podczas pobytu w Polsce Tiago miał okazję trenować z filarem polskiej reprezentacji, Michałem Pazdanem. Właśnie o osobę popularnego „Pazdka” zapytali go portugalscy dziennikarze.

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZGARNIJ BONUS

Pazdan to bardzo dobry piłkarz. Jest prawdziwym liderem, silnym fizycznie oraz szybkim. Moim zdaniem to obecnie najlepszy polski obrońca – chwali na łamach serwisu record.xl.pt byłego piłkarza „Jagi” Tiago.

Portugalczyk oczywiście liczy, że gwiazdy reprezentacji z Półwyspu Iberyjskiego na czele z Cristiano Ronaldo i Nanim, zdołają przebić się przez zasieki obronne Polski i rozstrzygną losy spotkania na swoją korzyść. – Wydaje mi się, że Portugalia ma silniejszy zespół. Tylko, że te mistrzostwa pokazują, że wszystko się może zdarzyć. Przykład reprezentacji Islandii tylko to potwierdza. Musimy być ostrożni. Lewandowski stanowi dla nas największe niebezpieczeństwo, więc obrońcy będą musieli na niego szczególnie uważać. Jeśli chodzi o całokształt polskiej drużyny, to przede wszystkim są oni bardzo silni fizycznie, a do tego grają agresywnie. Nie są jednak tak dobrze wyszkoleni technicznie, jak nasi piłkarze, więc to może pozwolić nam na odzyskiwanie piłki w ważnych rejonach boiska – twierdzi były zawodnik „Jagi”.

Mecz Polska – Portugalia na żywo dzisiaj o godzinie 21:00. Po dwóch ostatnich remisach – w 2007 w eliminacjach do Euro 2008 i w 2012 roku w meczu towarzyskim, dzisiaj ktoś musi zwyciężyć.

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZGARNIJ BONUS