Hiszpania bez trenera. Del Bosque żegna się z reprezentacją!

Hiszpania bez trenera. Del Bosque żegna się z reprezentacją!

1841
0
PODZIEL SIĘ

Vincente del Bosque oficjalnie ogłosił dzisiaj, że rozstaje się z reprezentacją Hiszpanii, którą prowadził od 2008 roku. W tym czasie doświadczony szkoleniowiec doprowadził drużynę narodową do mistrzostwa Europy i mistrzostwa świata. Na Euro 2016 Hiszpanom się jednak nie powiodło. La Furia Roja pożegnała się z imprezą już w 1/8 finału, przegrywając mecz z Włochami 0:2.

O tym, że po tegorocznych mistrzostwach Europy we Francji del Bosque pożegna się z hiszpańską kadrą mówiło się już od dłuższego czasu. Były to jednak nieoficjalne informacje. W poniedziałek sam zainteresowany zabrał głos w sprawie i zakomunikował, że nie przedłuży wygasającego 31 lipca tego roku kontraktu. – Będę kontynuował swoje obowiązki do tego czasu, ale później wyjeżdżam. Moja decyzja jest nieodwracalna – stwierdził 65-letni trener.

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZGARNIJ BONUS

Del Bosque zaznaczył jednocześnie, że to nie słaba postawa w Euro 2016 jego podopiecznych miała wpływ na taką decyzję. Ponoć już wcześniej postanowił on, że po imprezie we Francji rozstanie się z hiszpańską kadrą. Mimo że w trwających wciąż mistrzostwach Europy La Furia Roja zawiodła, to kibice będą pamiętali szkoleniowca jako człowieka, który doprowadził ich reprezentację do zdobycia mistrzostwa świata w 2010 roku w Republice Południowej Afryki oraz mistrzostwa Europy w 2012 roku w Polsce i na Ukrainie.

65-letni trener poprowadził narodowy zespół w 114 meczach, z czego 87 spotkań Hiszpanie wygrali, 10 razy zremisowali i zanotowali 17 porażek. Teraz Hiszpański Związek Piłki Nożnej ma zaproponować mu pracę we władzach związku. Nie wiadomo jednak dokładnie na jakim stanowisku i czy szkoleniowiec będzie zainteresowany ofertą.

Wśród potencjalnych nowych trenerów hiszpańskiej kadry wymienia się kilka nazwisk, m.in. Jose Antonio Camacho, Joaquina Caparrosa i Julena Lopeteguiego.

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZGARNIJ BONUS

* Fotografia pochodzi ze strony 800noticias.com