Gole Milika i Lewandowskiego!

1316
0
PODZIEL SIĘ

Polscy napastnicy grający w ligach europejskich nie wychodzą z wyśmienitej formy. Prawie każdego tygodnia informujemy o kolejnych trafieniach zawodników, którzy trafią pewnie do kadry Polski na Euro 2016. Tym razem świetnie spisali się Arkadiusz Milik w lidze holenderskiej i Robert Lewandowski w Bundeslidze.

Na konto Milika wpadły dwa gole, czyli już dziesiąte i jedenaste trafianie zawodnika w tym sezonie. W pojedynku z Ajaksu z Excelsiorem nasz rodak dwa razy trafiał z podobnej pozycji na boisku.

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZGARNIJ BONUS

Z lewego narożnika pola karnego strzelał na długi słupek. Raz posłał piłkę przy ziemi, a drugi raz posłał ją w dalsze okienko. Piłkarz za każdym razem był bardzo precyzyjny. Z tak trudnego kąta musiał przecież ominąć bramkarza i jeszcze zmieścić strzał w świetle bramki.

Udało się, choć za każdym razem centymetry mogły zdecydować o odbiciu się piłki od słupka lub sięgnięciu jej przez bramkarza Excelsioru. Warto też zauważyć, jak łatwo Milik ograł rywali w środku pola. Przyjął piłkę trzymając jednego obrońcę na plecach, obrócił się, wysunął sobie piłkę z lewej strony obrońcy, samemu obiegł go z prawej i wyszedł na dobrą pozycję strzelecką.

Bayern Monachium w ostatnim spotkaniu Bundesligi pokonał SV Darmstadt 98 3:1. Co ciekawe, po pierwszej połowie meczu to rywale ekipy Roberta Lewandowskiego prowadzili 1:0.

W drugiej części spotkania Bawarczycy jednak zaczęli dochodzić do dobrych sytuacji bramkowych i część z nich wykorzystali. Tym razem dublet zaliczył jednak Thomas Mueller, a nasz rodak zanotował jedno trafienie.

W 85. minucie Lewy wykorzystał zmęczenie rywali i udało mu się w końcu zdobyć bramkę. Znakomicie do Polaka podał Frank Ribery. Robert uniknął spalonego i bez przyjęcia strzelił na bramkę przeciwników. Piłka wpadła do bramki i był to 22. gol polskiego napastnika w sezonie.