Weekendowe sukcesy Polaków (Wideo)

957
0
PODZIEL SIĘ

kadra_polska_euro2016Forma polskich piłkarzy nie zawodzi oczekiwań kibiców. Nasi rodacy strzelają gole za granicą i asystują przy bramkach kolegów. W ten weekend nasi kadrowicze zanotowali łącznie 3 trafienia w ligach europejskich i jedną asystę. Autorami tych wyczynów byli Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek.

Najlepiej w ten weekend z Polaków spisał się Arkadiusz Milik. Młody polski piłkarz grający dla Ajaxu Amsterdam dokładnie w dzień swoich 22. urodzin dwukrotnie pokonał bramkarza rywali. Zespół Milka grał w szlagierze kolejki Eredivisie z AZ Alkmar i wygrał 4:1.

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZGARNIJ BONUS

Arkadiusz Milik strzelając dwa gole dobił do trzynastu trafień w tym sezonie. Równie dobrą formę do Polaka prezentuje cały klub z Amsterdamu, który nie przegrał żadnego z ośmiu ostatnich spotkań ligi holenderskiej.

Milik pierwszą bramkę zdobył po kwadransie gry z dośrodkowanie Namanji Gudelja, a drugą wbił do bramki przeciwników pod koniec spotkania. Przy drugim trafieniu Polak przebiegł z piłką prawie pół boiska!

Pierwsza bramka Milika

Drugie trafienie Polaka

Bramkę do swojego ogromnego dorobku dopisał też w weekend Robert Lewandowski. Jego Bayern Monachium wygrał 2:0 z VfL Wolfsburg, a Polak zdobył 23 bramkę w sezonie. Jeszcze jedna bramka dzieli go od najlepszego w karierze wyniku, czyli 24 trafień w jednych rozgrywkach.

W meczu Hoffenheim ? Borussia Dortmund, pierwsza za drużyn prowadziła 1:0 do 80. minuty. Borussia zagrała jednak świetną końcówkę i zdołała wygrać 3:1.

Przy drugim trafieniu ekipy z Dortmundu, czyli w 85. minucie spotkania asystował Łukasz Piszczek. Polak w pełnym biegu centrował do Adriana Ramosa, który umieścił piłkę w bramce rywali.

Doskonała forma polskich piłkarzy sprawia, że coraz bardziej optymistycznie myślimy o naszych występach na Euro 2016. Do tej ogromnej imprezy Polacy zaczną przygotowywać się już w drugiej połowie marca, kiedy zagrają dwa sparingi.