Andij Szewczenko asystentem w kadrze Ukrainy!

Andij Szewczenko asystentem w kadrze Ukrainy!

810
0
PODZIEL SIĘ

Jeden z najlepszych piłkarzy w dosyć krótkiej historii ukraińskiej piłki nożnej – Andrij Szewczenko wraca do kadry narodowej. 39-letni były piłkarz nie będzie pełnił jednak żadnej roli na murawie, a wesprze sztab trenerski reprezentacji swojego kraju.

Ukraina, która zagra z nami w grupie C podczas francuskiej imprezy rozpocznie swoje przygotowania 24. marca. To wtedy podopieczni trenera Mychajły Fomienki zaprezentują się w szerokim składzie w spotkaniu przeciwko reprezentacji Cypru. Kilka dni później kadra zmierzy się z kolei z Walią.

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZGARNIJ BONUS

Te spotkania będą nie tylko pierwszą częścią przygotowań do Euro dla zawodników, ale też dla nowego asystenta trenera, czyli właśnie Andrija Szewczenki. Do końca maja były gwiazdor światowej piłki nożnej będzie starał się pomóc swojemu przełożonemu wybrać ostateczny skład na Mistrzostwa Europy, a następnie będzie służył radą podczas samej imprezy głównej.

Szewczenko to ostatni piłkarz z Europy wschodniej, któremu udało się zdobyć Złotą Piłkę. Były piłkarz zastąpi w składzie trenerskim Aleksandra Zawarowa, który pracował przy reprezentacji przez ostatnie 3,5 roku.

„Ogromnie dziękuję za daną mi szansę. Wracam po czterech latach i nie zawiodę was.” – komentuje swój angaż, Andrij Szewczenko.

SPRAWDŹ PLAN PRZYGOTOWAŃ UKRAINY DO EURO 2016!

Wspomniane cztery lata temu Andrij po raz ostatni występował w kadrze swojego kraju grając na Euro 2012. Imprezę organizowała wtedy Polska i Ukraina, więc tamten turniej miał duży wymiar sentymentalny dla piłkarza.Podczas prezentacji w siedzibie ukraińskiego związku piłki nożnej, Szewczenko wspominał, że inspiracją trenerską są dla niego Carlo Ancelotti, Jose Mourinho czy Walery Łobanowski.

Ukraina o awans na Euro 2016 walczyła w grupie eliminacyjnej C. Okazała się w niej jednak słabsza od Hiszpanii i Słowacji, natomiast wyprzedziła Białoruś, Luksemburg i Macedonię. Z trzeciej pozycji nasi wschodni sąsiedzi przeszli do walki w barażach, gdzie z 13 punktami wywalczyli awans.

Przygodę z Euro 2016 we Francji, Ukraińcy rozpoczną od spotkania z Niemcami. Następnie ich rywalami będzie Irlandia Północna, a na koniec walki w grupie zmierzą się z Polską.

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZGARNIJ BONUS