Szwajcarzy trenują rzuty karne przed meczem z Polską

1208
0
PODZIEL SIĘ

Meczem Szwajcaria – Polska, który rozpocznie się w sobotę o godzinie 15:00 zostanie zainaugurowana faza pucharowa piłkarskich mistrzostw Europy 2016. W spotkaniu na Stade Geoffroy Guichard w Saint Etienne trudno wskazać faworyta, szanse oceniane są mniej – więcej po równo. Piłkarze obu drużyn powinni być zatem gotowi na różne scenariusze, między innymi te zakładające dogrywkę i rzuty karne. Jak donoszą szwajcarscy dziennikarze, trener Vladimir Petković zdaje sobie z tego sprawę i kładzie duży nacisk na trenowanie rzutów karnych.

W fazie grupowej obie drużyny spisywały się bardzo dobrze szczególnie w grze defensywnej. Szwajcarzy rywalizację z Francją, Rumunią i Albanią zakończyli na drugim miejscu z dorobkiem pięciu punktów (zwycięstwo i dwa remisy). Polacy również na Euro 2016 nie zaznali goryczy porażki. W grupie pokonali Irlandię Północną i Ukrainę oraz zanotowali remis z Niemcami. W sobotę któraś ze stron będzie musiała pogodzić się z porażką oznaczającą koniec turnieju. Bet 365 typuje na ten mecz kurs 2,90 na wygraną Szwajcarii, 3,00 na remis i 2,60 na zwycięstwo Polski. Bet365 przygotował też specjalną ofertę na 1/8 finału Euro 2016 w kontekście rzutów karnych.

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZGARNIJ BONUS

Przed jutrzejszą potyczką piłkarze Szwajcarii wydają się być pewni siebie, ale przygotowują się na trudną walkę nawet przez 120 minut. W dzisiejszym wydaniu szwajcarskiego tabloidu Blick poinformowano, że w ramach czwartkowego treningu selekcjoner Helwetów nakazał wszystkim swoim zawodnikom wykonywanie rzutów karnych. „Żaden piłkarz się nie pomylił” – donoszą z dumą dziennikarze tabloidu, którzy przypominają mecz Szwajcarów z Ukrainą na mistrzostwach świata w 2006 roku. Wtedy w 1/8 finału po regulaminowych 90 minutach, a następnie po dogrywce był bezbramkowy remis. W rzutach karnych Helweci nie trafili żadnej „jedenastki” i pożegnali się z imprezą.

Trudno przewidywać, czy trener Petković pamięta o tamtym meczu Szwajcarów, ale na pewno uważa, że w meczu z Polską również może być potrzebne takie rozstrzygnięcie. Polacy zapewne również trenują strzelanie rzutów karnych, ale na razie do mediów nie wypłynęły informacje na temat częstotliwości takich zajęć oraz skuteczności naszych piłkarzy. Mamy jednak nadzieję na to, że biało-czerwoni okażą się lepsi w regulaminowym czasie gry i rzuty karne nie będą potrzebne. Mecz Szwajcaria – Polska na żywo w sobotę o godzinie 15:00.