Analiza: Polska – Litwa

Analiza: Polska – Litwa

1423
1
PODZIEL SIĘ

Po porażce w słabym z naszej strony meczu z Holandią, Polacy wkraczają jutro w ostatnią fazę przygotowań przed Euro 2016. Ostatni sparing przed wielką francuską imprezą nasi kadrowicze rozegrają w Krakowie, a naszym rywalem będzie Litwa. Bukmacherzy wskazują Polskę jako zdecydowanego faworyta tej konfrontacji, ale w sporcie wszystko jest możliwe i rywale na pewno spróbują wykorzystać swoje atuty, aby jak najbardziej utrudnić nam zwycięstwo.

Polska – Litwa

Mecz towarzyski

06.06.2016 r. – 18:00

POLSKA

+Historia rywalizacji jest po naszej stronie. W historii naszych spotkań z Litwą to my wychodziliśmy z pojedynków częściej zwycięską ręką. Cztery razy wygrywaliśmy, trzy razy notowaliśmy remis i dwukrotnie wygrywali nasi północno-wschodni sąsiedzi. W ostatnim starciu z Litwą, wygraliśmy 2:1.

+ Linia ataku. We wspomnianym ostatnim meczu z Litwą dwa gole dla naszej reprezentacji zdobyli Robert Lewandowski i Arkadiusz Milik. To właśnie ten duet jest aktualnie „szpicą” naszej kadry, która wyjdzie jutro na murawę przeciwko Litwie.

+ Rankingi na naszą korzyść. Polska w najnowszym rankingu FIFA zajmuje 27. miejsce. Z kolei Litwini sklasyfikowani są w drugiej setce zestawienia.

– Koniec serii bez porażki. Starcie z Holandią było nie tylko pechowe z powodu samej porażki w tym meczu, ale też pod względem przerwania udanej serii Polski. Do środy nasi ulubieńcy notowali serię ośmiu spotkań bez porażki…

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZGARNIJ BONUS

LITWA

+ Dwóch zawodników zna Polską piłkę. Fedor Cernych i Emilijus Zubas, to nazwiska, które kojarzyć mogą kibice polskiej ekstraklasy. Pierwszy z zawodników jest kapitanem reprezentacji Litwy, a na co dzień gra w Jagiellonii Białystok. Drugi natomiast jest golkiperem Podbeskidzia Bielsko-Biała. Znajomość piłki w polskim wykonaniu powinna nieco pomóc kadrze naszych jutrzejszych rywali.

– Słaba forma w ostatnich meczach. W minionych pięciu pojedynkach ekipa Litwy tylko raz zaznała smaku zwycięstwa. W starciu w ramach Baltic Cup z Estonią z 29. maja udało im się strzelić dwie bramki, nie tracąc przy tym żadnego gola.

– Kryzys reprezentacji. Forma w najbliższej historii nie jest jakimś szczególnym zaskoczeniem dla kibiców. Litwini już od dłuższego czasu są w piłkarskim kryzysie. Nie licząc Baltic Cup, nie zanotowali zwycięstwa  w meczach sparingowych od 2011 roku…

Bet365 typuje na to spotkanie 1.22 na Polskę, 5.50 na remis i 15:00 na Litwę.

Mój typ: Wygrana reprezentacji Polski. Przed jutrzejszym starciem chyba nie ma co kłócić się z kursami bukmacherów. Co prawda Polska może być trochę zasmucona ostatnią porażką, ale powinna też rozumieć, że Holendrzy byli dużo trudniejszym rywalem od Litwy. Na poniedziałkowe spotkanie nasza kadra powinna wyjść z nową energią i wymazaną z pamięci porażką z Holandią.

NAWAŁKA PRZED MECZE Z LITWĄ

„Skład na mecz z Litwą wyznaczymy dopiero po wieczornym treningu w niedzielę. Oczywiście mamy konkretny plan, który chcielibyśmy zrealizować, ale nie chcemy ogłaszać składu na konferencji prasowej. (…) Nie wiadomo jak turniej będzie wymuszał na nas zmienianie składu, więc już terach chcemy przygotować się na kilka ewentualności. Warto też pamiętać, że mecze sparingowe to szansa dla zawodników, którzy walczą o grę w jedenastce, a ja jeszcze nie mam składu na pierwszy mecz Euro z Irlandią Północną.” – zapowiada jutrzejszy mecz trener reprezentacji Polski, Adam Nawałka.

„Nasze postępy od ostatniego spotkania z Litwą są znaczące, co najlepiej pokazały eliminacje do Euro. Drużyna rozwinęła się pod względem organizacyjnym i poprawiliśmy też naszą skuteczność. Nie zmienia to jednak faktu, że każdego rywala traktujemy poważnie i z szacunkiem.” – komentuje różnice między reprezentacją Polski sprzed dwóch lat, a kadrą 2016, trener Nawałka.

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZGARNIJ BONUS