Analiza: Polska – Holandia

Analiza: Polska – Holandia

1232
0
PODZIEL SIĘ

Przed reprezentacją Polski ostatnia faza przygotowań do Euro 2016! Po zgrupowaniu w Arłamowie, wąska kadra wybrana przez trenera Adama Nawałkę, wybiera się do Trójmiasta, gdzie zagra sparingowe spotkanie z Holandią. Nasi rywale to historycznie silna drużyna, jednak w ostatnich latach „Pomarańczowi” trochę zawodzą, więc to Polacy powinni być faworytami jutrzejszego pojedynku.

Polska -Holandia

mecz towarzyski

01.06.2016 r. – 20:45

POLSKA

+ Świetna linia ataku. Holendrzy doskonale znają Arkadiusza Milika z ligowych pojedynków w Ajaxie Amsterdam i wiedzą do czego jest zdolny. Wręcz oczywiste jest też, że liczą się z jednym z najlepszych napastników świata – Robertem Lewandowskim. Linia ataku będzie więc bardzo silną stroną Polaków.

+ Lepsza forma. Nie warto nawet przytaczać statystyk konkretnych meczów. Najlepszym dowodem na to, że Polska jest aktualnie lepiej dysponowana jest fakt, że to my zagramy na Euro 2016, a Holandią na tę imprezę się nie dostała. Dla Pomarańczowych mecze sparingowe są przygotowaniem do kwalifikacji do Mistrzostw Świata 2018.

– Pierwszy mecz w ostatecznym składzie. Trener Adam Nawałka dopiero wczoraj powołał ostateczny, wąską kadrę, dla której będzie to pierwszy test w tym zestawieniu przed Euro 2016.

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZGARNIJ BONUS

HOLANDIA

+ Dobry mecz z Irlandią. W niedawnym spotkaniu towarzyskim z Irlandią, Holendrzy nie dali po sobie poznać, że byli uznawani za słabszą drużynę tego pojedynku. Oranje co prawda przegrywali po pierwszej połowie, ale ich gra układała się nieźle i w końcu zdobyli bramkę, która zapewniła im remis.

– Eksperymenty kadrowe. Trener Danny Blind wie, że pewną „jedenastkę” musi mieć gotową na eliminacje MŚ 2018, więc do tego czasu planuje testować wszystkie sensowne opcje kadrowe. Rotacja w składzie jest więc dosyć szeroka, a jak wiadomo – nie każdy eksperyment musi się udać…

– Brak awansu do Euro. Holendrzy walczyli o awans do Euro 2016 w grupie eliminacyjnej A, gdzie mieli być jedną z najsilniejszych, jak nie najsilniejszą drużyną. Niestety, zespół już na otwarcie przegrał 1:2 z Czechami i zawodził również w następnych pojedynkach. Ostatecznie Holandia zajęła czwarte miejsce w grupie za Turcją, Islandią i Czechami, bez szans na grę we Francji.

– Braki kadrowe. Wczoraj okazało się, że na mecz z Polska nie zdąży wykurować się Daley Blind, który nabawił się urazu łydki w meczu finału Pucharu Anglii. Zawodnik Manchesteru United, a prywatnie syn trenera kadry Holandii, nie będzie jednak jedynym pauzującym graczem Oranje. W spotkaniu nie zobaczymy też chociażby Arjena Robbena.

Bet365 typuje na ten mecz 2.50 na Polskę, 3.20 na remis i 2.80 na Holandię.

Mój typ: Wygrana reprezentacji Polski.

ADAM NAWAŁKA O MECZU Z HOLANDIĄ

„Holandia to zespół grający piłkę na najwyższym poziomie. Szczególnie pod względem organizacji gry i umiejętności poszczególnych piłkarzy. Jak wszyscy, byłem bardzo zdziwiony ich brakiem awansu do Francji. To będzie bardzo ciekawe spotkanie, z którego musimy wyciągnąć odpowiednie wnioski.” – zapowiada jutrzejszy mecz trener, Adam Nawałka.

„Nie będzie tutaj żadnych zaskoczeń. Zgodnie z wcześniejszymi założeniami chcemy doskonalić naszą grę przed Euro, więc zagramy najsilniejszą jedenastką. Na pewno jednak będzie też sporo zmian.” – dodawała jeszcze selekcjoner reprezentacji Polski.

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZGARNIJ BONUS