Ranking FIFA: Polska najsłabsza w grupie na Euro

Ranking FIFA: Polska najsłabsza w grupie na Euro

988
0
PODZIEL SIĘ

Jeszcze w styczniu reprezentacja Polski zajmowała 35. miejsce w rankingu FIFA. W ostatnich dniach nasza kadra awansowała o jedno miejsce i jest już na pozycji 34. Niestety nie zmienia to przykrego faktu, że Polacy wciąż są niżej, niż zespoły, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć podczas Euro 2016.

Podczas francuskiej imprezy Polacy zagrają w grupie C, a ich rywalami będą mistrzowie świata – Niemcy, Irlandia Północna oraz Ukraina. Do rozpoczęcia zawodów pozostało jeszcze sporo czasu – Euro rozpocznie się bowiem dopiero w czerwcu. Nie wiadomo jednak na jaką pozycję przesunie się nasza drużyna po cyklu przygotowań, w którym mamy zagrać aż cztery sparingi.

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZGARNIJ BONUS

Nowy ranking FIFA spośród rywali Polaków najwyżej klasyfikuje oczywiście Niemców. Nasi zachodni sąsiedzi zajmują czwartą lokatę. Jeszcze bliżej szczytu jest Hiszpania. Drugie miejsce zajmuje aktualnie Argentyna. Nieco zaskakujące wydaje się pierwsze miejsce Belgii, która choć silna i solidna, nie udowodniła jeszcze swoich możliwości do tego stopnia, żeby stać na czele stawki.

Wracając jednak do sytuacji Polski, to poza Niemcami, wyżej od nas jest też Ukraina, która została sklasyfikowana na miejscu 27. Dwie pozycje za nią, na miejscu 29. znajduje się z kolei Irlandia Północna.

O ile ranking nie przedstawia zbyt optymistycznie naszej sytuacji w grupie na Euro 2016, to lepiej wygląda już sytuacja w kontekście eliminacji do Mistrzostw Świata 2018. Tam w grupie naszymi rywalami będą: Rumunia, Dania, Czarnogóra, Amrenia i Kazachstan.

Wyżej rozstawiona od nas jest tylko Rumunia, która jest 16. Dania jest na pozycji 40. a pozostałe drużyny zajmują zdecydowanie niższe miejsca w okolicach setki i niżej…

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZGARNIJ BONUS