W takich strojach zagrają Polacy na Euro 2016!

W takich strojach zagrają Polacy na Euro 2016!

803
0
PODZIEL SIĘ

Daleko od naszego pięknego kraju, bo aż w Nowym Jorku zostały zaprezentowane nowe stroje reprezentacji Polski. To właśnie w tych kompletach nasi kadrowicze zagrają na mistrzostwach Europy w piłce nożnej we Francji. Odzież dla naszych reprezentantów zaprojektował i wyprodukował koncern Nike, który właśnie podczas swojej gali w „Wielkim Jabłku” pokazał światu biało-czerwone trykoty.

Od kilku dni w internecie krążyły nieoficjalne zdjęcia koszulek, w których podczas Euro 2016 miałaby wystąpić Polska kadra. Niewyraźne zdjęcia okazały się bardzo bliskie prawdzie, co możemy sprawdzić na fotkach zaprezentowanych przez Nike.

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZGARNIJ BONUS

Nowe stroje zdecydowanie różnią się od tych, w których ostatnio grała kadra Polski. Komplety są piękne w swojej prostocie, wyraźnie zaakcentowane są barwy narodowe naszego kraju i co ważne dla sportowców, znajduje się na nich nasz Orzeł z godła.

W zasadzie nie jest to jedyne nawiązanie do narodowego godła. Pionowy pas w kolorze czerwonym lub biały, który do tej pory przechodził przez tors naszych piłkarzy zniknął, a najważniejszym, choć słabo widocznym elementem „upiększającym” są szare paski nawiązujące do skrzydła Orła, które przechodzą przez przód i tył koszulek.

Koszulki_Polacy_Euro2016

Orzeł pojawia się również na spodenkach, a te wszystkie nawiązania nie są zdaniem Nike przypadkowe. „Wiemy, że dla Polaków bardzo ważnym symbolem jest Orzeł Biały. Dopilnowaliśmy, by godło było duże i wyraźne na piersi piłkarzy, ale żeby też nie zabrakło go na spodenkach. Element graficzny (skrzydła) ma z kolei ożywić trykot, który jest przejrzysty, stonowany i dosyć jednolity.” – komentuje pracę swojego zespołu Scott Munson, wiceprezydent Nike Football Apparel.

Widać, że Nike bardzo zadbało w wyróżnienie polskich cech. Stroje w zasadzie wyglądają dokładnie tak jak flaga narodowa, godło wydaje się być powiększone i od razu rzuca się w oczy, zaś elementem charakterystycznym rzeczywiści są szare, delikatnie zaznaczone skrzydła Orła. Z projektu można wywnioskować, że Nike nie chciało pójść w kierunku kiczowatego połączenia wielu kontrastujących elementów i stworzyło ciekawe, proste stroje.

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZGARNIJ BONUS