TVP i Polsat pokażą Euro 2016!

TVP i Polsat pokażą Euro 2016!

958
0
PODZIEL SIĘ

Telewizja Polska pokaże 11 spotkań Euro 2016, w tym wszystkie grupowe pojedynki Polaków. TVP w ostatniej chwili zawarła porozumienie na zasadach sublicencji z telewizją Polsat, której przysługują pełne prawa do transmisji turnieju.

W oficjalnym komunikacie Telewizji Polskiej czytamy, że: „TVP pokaże 11 spotkań: mecz otwarcia Francja – Rumunia 10 czerwca, wszystkie grupowe mecze Polaków (12 czerwca z Irlandią Północną, 16 czerwca Niemcami i 21 czerwca z Ukrainą), dwa mecze 1/8 finału, dwa mecze 1/4 finału, oba półfinały i finał”.

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZGARNIJ BONUS

Co ciekawe, TVP zgodę od Polsatu uzyskała już jakiś czas temu, ale wcale nie oznaczało to, że mecze uda się jej transmitować jakikolwiek mecz. Problemem było bowiem uzgodnienie wiążących się z tym zmian, z organizatorami Euro 2016, którzy już wcześniej przydzielili odpowiednie akredytacje dziennikarzom Polsatu.

UEFA poradziła sobie jednak z trudnościami w kwestiach organizacyjnych i Telewizja Polska mogła oficjalnie ogłosić przejęcie części praw od Polsatu.Co ciekawe, to nie jedyny ostatnio sukces TVP na tle piłkarskim. Publiczny nadawca kilka dni temu poinformował o nabyciu praw do transmitowania wszystkich meczów reprezentacji Polski w latach 2018-2022.

W grupie imprez, które mieszczą się w tym przedziale czasowym znajdują się między innymi Mistrzostwa Świata w 2018 roku w Rosji (bez eliminacji), Mistrzostwa Europy 2020 (wraz z meczami Polski w eliminacjach) oraz Mistrzostwa Świata w 2022 roku w Katarze (wraz meczami Polaków w eliminacjach). TVP pokażę również rozgrywki UEFA – Liga Narodów.

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZGARNIJ BONUS