Rywale Polaków: Przygotowania Irlandii Płn.

Rywale Polaków: Przygotowania Irlandii Płn.

718
0
PODZIEL SIĘ

Prezentujemy ostatni plan przygotowań reprezentacji występujących z Polską w grupie C francuskiego Euro 2016. Za nami już oczywiście terminarz sparingów naszej kadry, reprezentacji Niemiec, Ukrainy, a dziś informujemy o planach Irlandii Północnej.

Większość reprezentacji szykujących się do występów na Mistrzostwach Europy 2016 będzie przygotowywać się do turnieju w trzech fazach. Pierwszą są mecze rozgrywane pod koniec marca, następnie zgrupowanie w maju oraz wybór ostatecznego składu i w końcu kolejne mecze towarzyskie przed samym Euro, na których zagra już ostateczny skład.

Na wybór 23 zawodników, którzy pojadę do Francji trenerzy mają coraz mniej czasu. Ostateczny termin upływa wraz z końcem maja.

Federacja piłki nożnej w Irlandii Północnej postanowiła, że zespół zagra tylko dwa mecze przygotowawcze. Co ciekawe, w rozpisce nie ma też informacji o tym, żeby drużyna miała odbyć jakiekolwiek zgrupowanie przed zawodami. Dla porównania Polacy pojawią się na dwóch obozach, tak samo jak kadra Niemiec.

Pierwszy mecz sparingowy Irlandczycy rozegrają 24. marca w Cardiff, gdzie ich rywalem będą Walijczycy. Z kolei już kilka dni później, bo 28. marca kadra zagra w Belfaście ze Słowenią.

?Mecz z Walią powinien być dla nas świetnym sprawdzianem przed Mistrzostwami Europy. We Francji będziemy się mierzyć z takimi piłkarzami jak Robert Lewandowski czy Mesut Oezil. Szansa zmierzenia się z Garethem Bale?em będzie dobrym wyznacznikiem tego, w jak radzimy sobie jako zespół z takimi graczami.? ? komentuje plan przygotowań selekcjoner kadry, Michael O?Neill.

Być może Irlandczycy, którzy nie stawiają na wcześniejsze obozy przygotowawcze wyjadą wcześniej do Francji, aby na miejscu w swojej bazie przygotowywać się do turnieju. Na przedmieściach Lyonu, gdzie znajduje się ich hotel mają pojawić się już na samym początku czerwca.

Rywalizację na Euro Irlandia Północna rozpocznie 12. czerwca, kiedy zmierzą się z Polską w Nicei. Następny mecz kadra rozegra 16. czerwca z Ukrainą w Lyonie. Ostatnie grupowe spotkanie Irlandczycy rozegrają 21. czerwca z Niemcami w Paryżu.