Polacy za granicą: „Lewy” i „Grosik” na wagę trzech punktów

857
0
PODZIEL SIĘ

W piątkowy wieczór dwa reprezentanci Polski – Robert Lewandowski i Kamil Grosicki zdobyli dla swoich klubowych drużyn bramki, które dały zwycięstwa odpowiednio dla Bayernu i Rennes.

Napastnik Bawarczyków w wyjazdowym spotkaniu z Hamburgerem SV zdobył dwa gole. W 37. minucie Lewy wykorzystał rzut karny a w 61. minucie dołożył nogę przy strzale Mullera i zaskoczył bramkarza HSV, który rzucił się w drugi róg bramki. Bayern wygrał ten mecz 2:1. Bramki Polskiego snajpera okazały się decydujące.

W meczu 22. kolejki Ligue 1, Rennes grało u siebie z GFC Ajaccio. Kamil Grosicki pojawił się na boisku w 71. minucie, zmieniając Quintenero. Przez 90 minut utrzymywał się bezbramkowy remis. W doliczonym czasie gry na dogodną pozycję wyszedł Polski skrzydłowy i pokonał golkipera gości. Po raz kolejny „Grosik” wchodząc na plac gry zdobywa bramkę dla swojego zespołu.