Nowy ranking FIFA! Polska ostatnia w grupie na Euro

Nowy ranking FIFA! Polska ostatnia w grupie na Euro

712
0
PODZIEL SIĘ

Dwa wyniki ostatniego rankingu FIFA działają na naszą niekorzyść. Grupa, w której znaleźli się Polacy jest jedną z najsilniejszych na całej czerwcowej imprezie, a jednocześnie nasza kadra jest w tym zestawieniu drużyną najsłabszą… Cieszy jedynie fakt, że Polacy w rankingu utrzymali dotychczasową pozycję.

Według najnowszego raportu najsilniejszą grupą Euro 2016 będzie grupa D. Średnia lokata drużyn wynosi tam bowiem 17,75 miejsce w rankingu FIFA. Przypomnijmy, że zagrają w niej zespoły Hiszpanii, Turcji, Chorwacji i Czech. Równie silnie prezentuje się też wynik grupy F, której wynik to równa 18. pozycja. W tamtym zestawieniu są bowiem Portugalczycy, Austriacy, Węgrzy i Islandczycy.

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZGARNIJ BONUS

Grupa C, w której zagrają Polacy nie jest wcale dużo słabsza od dwóch wcześniej przedstawionych. Nasz zbiór wypada średnio na pozycję 20. w zestawieniu FIFA, jednak nie jest to żadne pocieszenie dla naszej kadry. Ekipa trenera Nawałki jest w tej grupie najsłabsza i przynajmniej teoretycznie nie będzie faworytem w żadnych starciu na pierwszym etapie Euro 2016.

Najlepiej w naszej grupie wypadają oczywiście Niemcy. Ich sklasyfikowano na pozycji numer 5. Pozostałe ekipy nie mieszczą się w pierwszej 20. ekip rankingu FIFA. Najwyżej z nich rozstawieni są jednak Ukraińcy – 22 miejsce, dalej 26. lokatę zajmuje Irlandia Północna, a Polska jest dopiero na 27. miejscu.

W zbiorczej klasyfikacji Euro 2016 Polacy zajmują 17. miejsce.

Liderem całego zestawienia przygotowanego przez światową organizację piłki nożnej jest Argentyna. Dalej sklasyfikowane zostały zespoły Belgii, Chile, Kolumbii i wspomnianych Niemiec.

Pocieszający jest fakt, że w grupie zespołów, z którymi będziemy walczyć w kwalifikacjach do Mundialu 2018, Polacy wypadają zdecydowanie lepiej. Z naszej grupy wyżej klasyfikowani są tylko Rumuni (19. miejsce). Reszta ekip zajmuje miejsca zdecydowanie niższe. Dania jest 41., Czarnogóra 94., Armenia 110. a Kazachstan zajmuje pozycję numer 117.

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZGARNIJ BONUS