Loew chwali Polaków po meczu z Niemcami

Loew chwali Polaków po meczu z Niemcami

738
0
PODZIEL SIĘ

W drugim meczu mistrzostw Europy 2016 reprezentacja Polski bezbramkowo zremisowała z Niemcami. W przekroju całego spotkania stroną przeważającą byli mistrzowie świata, ale mieli oni problemy ze stwarzaniem podbramkowych sytuacji. Selekcjoner Niemców, Joachim Loew na pomeczowej konferencji prasowej w pozytywnych słowach wypowiadał się na temat gry polskiej reprezentacji.

Już przed meczem Niemcy – Polska trener Loew zaznaczał, że jego zdaniem Polska jest lepsza od Ukrainy i jego piłkarzy czeka trudniejsze zadanie aniżeli w pierwszym spotkaniu. Teraz można stwierdzić, że słowa szkoleniowca się sprawdziły, ponieważ biało-czerwoni postawili Niemcom trudniejsze wymagania aniżeli kilka dni wcześniej Ukraina.

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZGARNIJ BONUS

– W naszej grze brakowało równowagi, a dodatkowo w końcowym etapie nieco zwolniliśmy grę, zamiast ją przyspieszyć. Mieliśmy mało wykończonych akcji, ale wynikało to z tego, że Polacy zostawiali nam mało wolnej przestrzeni – przyznał na konferencji prasowej trener Loew.

Praktycznie we wszystkich statystykach nasi zachodni sąsiedzi byli lepsi. Ogółem oddali dwa razy więcej strzałów od biało-czerwonych i mieli zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki. Należy również zaznaczyć, że drużyna trenera Adama Nawałki zakończyła czwartkowe spotkanie bez celnego strzału. Golkiper Niemców, Manuel Neuer był praktycznie bezrobotny.
– Polacy mieli swoje szanse, ale przy żadnej Manuel nie musiał bronić. Uważam, że zaprezentowaliśmy się z dobrej strony w środku pola. To jednak nie pomogło. Polska dobrze wie, co znaczy gra z kontry. Cofnęła się głęboko do obrony i skutecznie odpierała nasze ataki. Niewiele dało się zrobić w tej sytuacji – podsumował Loew.

Po czwartkowym remisie Polska i Niemcy mają po cztery punkty na swoich kontach. Trzecia w tabeli grupy C Irlandia Północna po zwycięstwie nad Ukrainą ma trzy „oczka”. Dla Ukraińców była to już druga porażka w turnieju, co oznacza, że przeciwko Polsce zagrają już tylko o honor. Mecz Ukraina – Polska na żywo we wtorek o godzinie 18:00.

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZGARNIJ BONUS