Lewandowski: Szwajcaria będzie faworytem meczu z Polską

Lewandowski: Szwajcaria będzie faworytem meczu z Polską

799
0
PODZIEL SIĘ

Reprezentacja Polski ma za sobą bardzo udaną fazę grupową mistrzostw Europy 2016. Biało-czerwoni zakończyli grupowe zmagania bez porażki i straconego gola. Dzięki zwycięstwom nad Irlandią Północną i Ukrainą oraz remisowi z Niemcami piłkarze trenera Adama Nawałki awansowali do fazy pucharowej z drugiego miejsca. Teraz czeka ich walka o ćwierćfinał z reprezentacją Szwajcarii. – To zespół z europejskiej czołówki i uważam, że to on będzie faworytem tego spotkania – stwierdził kapitan naszej kadry, Robert Lewandowski.

Stwierdzenie napastnika Bayernu Monachium o tym, że faworytami będą Szwajcarzy nie pokrywa się z przewidywaniami bukmacherów. Bet365 typuje na to spotkanie kurs 3,10 na wygraną Szwajcarii, 3,00 na remis i 2,70 na zwycięstwo Polski.

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZGARNIJ BONUS

 

Dla biało-czerwonych będzie to mała nowość, ponieważ w fazie grupowej wszystkie mecze rozgrywali w godzinach wieczornych. Czy może to mieć wpływ na ich postawę? Trudno przewidzieć. Częściej komentowanym tematem jest fakt, że Szwajcarzy przed potyczką z Polską mają dwa dni więcej odpoczynku od naszych reprezentantów. Zdania na temat tego, czy może mieć to wpływ na formę fizyczną piłkarzy obu ekip w sobotę są podzielone. Robert Lewandowski jest zdania, że nie powinno robić to większej różnicy i wcale nie uważa, by biało-czerwoni byli w tej sytuacji poszkodowani.

– Wydaje mi się, że ta różnica nie będzie miała większego znaczenia. Nam cztery dni w zupełności wystarczą. Tym bardziej, że w meczu z Ukrainą nie pokonywaliśmy zbyt dużych dystansów – powiedział popularny „Lewy”.

Nasz sobotni rywal, Szwajcaria, to aktualnie 15. drużyna rankingu FIFA (Polska zajmuje 27. miejsce). W Euro 2016 Szwajcarzy, podobnie, jak Polacy pozostają bez porażki. W fazie grupowej pokonali 1:0 Albanię oraz zanotowali remisy z Rumunią 1:1 i Francją 0:0. Awans do fazy pucharowej zapewniła im druga lokata.

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZGARNIJ BONUS