Krychowiak: Z Niemcami walka o punkt? To byłby brak szacunku

Krychowiak: Z Niemcami walka o punkt? To byłby brak szacunku

934
0
PODZIEL SIĘ

W czwartek reprezentacja Polski rozegra drugi mecz na Euro 2016. Po zwycięstwie nad Irlandią Północną 1:0 teraz biało-czerwonych czeka znacznie trudniejsze zadanie – walka z mistrzami świata, Niemcami. W rozmowie z dziennikarzem uefa.com Grzegorz Krychowiak stwierdził, że nie wyobraża sobie, by on i jego koledzy wyszli na jutrzejszy mecz z nastawieniem walki o remis. – To oznaczałoby brak szacunku dla kibiców i samych siebie – powiedział.

Eksperci piłkarscy i bukmacherzy dają niewielkie szanse Polakom na zdobycie kompletu punktów w potyczce z Niemcami. Kursy bet365 przedstawiają się następująco: 1,57 na zwycięstwo Niemców, 4,33 na remis i 6,50 na wygraną Polski. Jeden z liderów biało-czerwonych, Grzegorz Krychowiak liczy jednak, że niespodzianka jest możliwa i zapowiedział, że w czwartkowy wieczór celem naszej reprezentacji będzie wygrana.

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZGARNIJ BONUS

– Mamy starać się o zdobycie jednego punktu? Nie ma mowy! Takie podejście oznaczałoby brak szacunku dla kibiców i samych siebie. Walczymy o trzy punkty! – powiedział Krychowiak na łamach uefa.com.

Pomocnik, który został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu z Irlandią Północną został również zapytany o stan zdrowia Wojciecha Szczęsnego, którego występ przeciwko Niemcom jest niepewny. – Z Wojtkiem jest coraz lepiej, już zaczął normalnie chodzić. Wciąż mam nadzieję, że będzie grał. Jeżeli się jednak  nie uda, to mamy innych świetnych bramkarzy – zdradził Krychowiak. Mecz Niemcy – Polska na żywo w czwartek o godzinie 21:00.

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZGARNIJ BONUS