Gareth Bale na okładce gry Euro 2016!

Gareth Bale na okładce gry Euro 2016!

774
0
PODZIEL SIĘ

Producent gry Pro Evolution Soccer, czyli Konami, ogłosił kto zostanie twarzą gry Euro 2016! Wśród fanów piłki nożnej takie informacje nie przechodzą bez echa, bowiem zawsze jest to pewnego rodzaju wyróżnienie dla piłkarza. Tym razem zaszczyt przypadł reprezentantowi Walii – Gareth’owi Bale’owi.

Powodów do dumy nie mają z kolei Polacy – i nie chodzi tutaj o fakt, że to nie Robert Lewandowski znajdzie się na okładce najnowszego PESa. Konami wykupiło licencje od reprezentacji 15 krajów występujących na Euro a wśród niech zabrakło Polski.

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZGARNIJ BONUS

Nazwiska piłkarzy nie będą jednak przekręcone jak ma to miejsce w zupełnie nielicencjonowanych grach, czy wszelkiego rodzaju podróbkach. Brak umowy z Polakami dotyczy jedynie kwestii strojów, co oznacza, że nasza kadra w nowej grze wystąpi nie w swoich oryginalnych kompletach, a zaprojektowanych przez grafików Konami.

Wracając jednak do tematu okładki, to w sprawie ogłoszonej już twarzy PES 2016 – Euro, wypowiedzieli się już oczywiście twórcy, jak i sam zainteresowany, czyli Gareth Bale.

„Jestem naprawdę dumny z kontraktu podpisanego z Konami. Już nie mogę się doczekać turnieju we Francji, a jeszcze na dodatek spotkało mnie takie wyróżnieni, że dla wielu kibiców to ja będę najbardziej kojarzonym zawodnikiem z imprezą.” – komentuje reprezentant Walii.

„Gareth jest bardzo rozpoznawalny. Jest też wyjątkowo medialny, co tworzy z niego ikonę tego sportu na całym świecie. Zaproponowaliśmy mu współpracę i teraz bardzo cieszymy się z tego, że zgodził się promować nasz produkt. Warto pamiętać też, że nie wybraliśmy go tylko ze względu na rozpoznawalność. Gareth to wspaniały piłkarz, którego umiejętności stawiają go w ścisłej czołówce najlepszych graczy w Europie.” – chwalił wybór Bale’a jeen z dyrektorów Konami w Europie, Erik Bladinieres.

Dodatek Euro 2016 do gry Pro Evolution Soccer 2016 zadebiutuje na sklepowych pułkach już 21. kwietnia. Gra będzie dostępna zarówno na komputery oraz konsole PlayStation4 i Xbox One.

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZGARNIJ BONUS