France Football o Polsce: „Zagrają w półfinale”!

France Football o Polsce: „Zagrają w półfinale”!

677
0
PODZIEL SIĘ

Skoro pewne jest już od dawna jakie zespoły zagrają na Euro 2016… Skoro wiadomo, kto zagra z kim w grupach, czemu nie pobawić się jasnowidza. Tak najwidoczniej stwierdzili dziennikarze France Football, którzy na pół roku przed mistrzostwami Europy opisali swoje prognozy dotyczące wyników turnieju.

Oczywiście wydarzeniami, które w przytaczanym artykule najbardziej interesują polskich kibiców były wydarzenia związane z naszą kadrą. Otóż w pierwszym meczu z Niemcami zaliczamy remisowy wynik 2:2. Według przewidywań Polacy w ostatnich minutach wbijają bramkę i dzięki temu wynikowi zapewniają sobie pierwsze miejsce w grupie C.

Z trzeciego miejsca z naszej grupy według dziennikarzy może też wyjść Irlandia Północna. Ta ekipa zostawiając z tyłu tabeli Ukrainę, wychodzi z grupy, jednak przegrywa swój pierwszy mecz poza nią z Anglią.

Poza remisem z Niemcami, według Francuzów Polacy wygrywają wszystkie pozostałe starcia w grupie. Następnie wychodzą dalej i… docierają aż do półfinału! Tam rywalami Polaków są jednak gospodarze turnieju – Francuzi. Tutaj żurnaliści wskazują przewagę Francji, jednak nie są zupełnie subiektywni.

Według scenariusza przewidywań Polacy wygrywaliby w meczu 2:1, jednak tuż przed końcowym gwizdkiem gola zdobywają rywale i mecz przechodzi do dogrywki. Tam próżno szukać rozstrzygnięcia… Wszystko wyjaśnia się dopiero w rzutach karnych, w których lepsi okazują się organizatorzy turnieju.

Już w finale, w którym Francja mierzy się z Hiszpanią, lepsi wynikiem 2:0 okazują się południowi sąsiedzi gospodarzy i to oni zostają mistrzami Europy.

Czy realny jest taki scenariusz na Euro? Przekonamy się dopiero za pół roku, ale chyba nawet po tak dramatycznym ostatnim meczu, bylibyśmy zadowoleni z półfinału.