Brytyjskie media po meczu Polska – Irlandia Płn.

Brytyjskie media po meczu Polska – Irlandia Płn.

849
0
PODZIEL SIĘ

Trudno mi się nie zgodzić z twierdzeniem, że wynik 1:0 dla Polski w pierwszym meczu na Euro 2016, nie oddaje do końca tego, jak dobrze szło naszej reprezentacji przez cały mecz. Brawa należą się za to całemu zespołowi i co ciekawe, ekipa zbiera je nie tylko od swoich kibiców w kraju, ale też od dziennikarzy z całego świata. Pochwały spływają także z brytyjskich gazet, które analizują mecz Polaków z należącą do Zjednoczonego Królestwa, Irlandią Północną.

Zanim jeszcze o Polakach, warto też zwrócić uwagę, że zagraniczne media nie wypowiadały się szczególnie krytycznie o naszych rywalach. Większość tytułów prasowych mówiła zaznaczała, że Polacy byli lepszym zespołem, ale Irlandia Północna dobrze wywiązała się ze swoich założeń taktycznych, za co też należy ich pochwalić.

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZGARNIJ BONUS

Daily Mail wspomina o tym, że obrona zespołu Michaela O’Neilla przede wszystkim zdołała spowolnić największą gwiazdę rywali, Roberta Lewandowskiego. Udało się im to nawet bez wyjątkowo brutalnej gry skierowanej przeciwko naszemu napastnikowi, co nie oznacza oczywiście, że faule na Robercie nie miały miejsca.

Belfast Telegraph mówi z kolei o tym, że Irlandczycy byli uparci, długo opierali się natarciom Polaków i byli nieźle zorganizowani. Wspomniane zostało również dobre wsparcie fanów przegranej ekipy.

O Polakach w samych superlatywach mówili dziennikarze brytyjskich stacji telewizyjnych. Dodawali też, że Bartosz Kapustka będzie zawodnikiem, którego grę będziemy z czystą przyjemnością obserwować jeszcze przez wiele następnych lat.

Daily Mail odnośnie Polaków opisuje, że nasi zawodnicy świetnie wykorzystali skupienie rywali na bronieniu Roberta Lewandowskiego. Pozostali reprezentanci Polski wzięli ciężar gry na siebie, dzięki czemu więcej miejsca i lepsze okazje miał chociażby strzelec jedynego gola – Arkadiusz Milik. Chwalony był też Grzegorz Krychowiak, który wraz z Milikiem określany był mianem „najlepszego zawodnika mecz”.

The Guardian również wyróżnił postawę Krychowiaka, a w stosunku do utalentowanego Kapustki użył określenia „lśniący”.

Przytaczany już wcześniej Belfast Telegraph stwierdził po meczu, że Polska była po prostu za silnym rywalem dla Irlandii Północnej, choć skuteczność Biało-Czerwonych w tym starciu nie powalała.

Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Polski. Było to pierwsze w historii naszej kadry zwycięstwo na Mistrzostwach Europy. Kolejny mecz Polaków już w czwartek. W dobrych humorach i z jedną wygraną na koncie jedziemy zmierzyć się z dużo silniejszym rywalem. Mecz Polska – Niemcy oglądajcie 16. czerwca o 21:00.

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZGARNIJ BONUS