Analiza: Polska ? Finlandia

Analiza: Polska ? Finlandia

1919
0
PODZIEL SIĘ

Już jutro we Wrocławiu drugi, a zarazem ostatni mecz kadry Polski podczas marcowej przerwy reprezentacyjnej. Nasze Orły po zwycięstwie z Serbią w Poznaniu, przeniosły się do Wrocławia, gdzie o 17:30 zagrają z Finlandią. Bukmacherzy wskazują nas na faworytów, ale trener Adam Nawałka mówi, że na Finów trzeba uważać.

Jutrzejszy pojedynek zakończy pierwszy etap przygotowań Polaków do Euro 2016. Adam Nawałka będzie miał po nim lepsze rozeznanie w formie zawodników, w odnajdywaniu się ich na konkretnych pozycjach oraz zgraniu z resztą drużyny. Kolejne etapy być może utwierdzą go nabywanych właśnie przekonaniach. Trener ma czas do końca maja na przedstawianie ostatecznego składu, który pojedzie na Euro do Francji.

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZGARNIJ BONUS


TRENER FINÓW MÓWI O GŁĘBI SKŁADU POLSKI

Analizowanie przynajmniej czterech spotkań rywali to już norma dla trenera kadry Finlandii, Hansa Becke. Również przed pojedynkiem z Polską, choć to tylko towarzyski mecz, szkoleniowiec przyjrzał się uważnie grze naszej kadry w ostatnich spotkaniach.

?Oglądałem cztery pojedynki Polski. Zwróciłem uwagę na to, że w każdym występował trochę inny skład, pojawiali się nowi zawodnicy i zawsze grali na bardzo wysokim poziomie. Oznacza to, że Polska ma ogromne rezerwy, głęboki skład z zawodnikami, których śmiało można wykorzystać.? ? raportuje swoją analizę trener Becke.

HISTORIA SPOTKAŃ POLAKÓW Z FINAMI

Nie tylko fakt dobrej dyspozycji naszych piłkarzy w rozgrywkach klubowych oraz fakt awansu na euro 2016 przemawiają za naszym zwycięstwem w jutrzejszym starciu. Historycznie patrząc na pojedynki kadry Polski z kadrą Finlandii zauważymy, że bilans jest dla nas bardzo korzystny.

Z Finlandią mierzymy się już od 1923 roku, kiedy to pierwszy pojedynek przegraliśmy 3:5. Złe dobrego początki, bowiem była to jedna z trzech porażek, które odnieśliśmy w całej naszej historii starć z Finami. Od tamtego czasu, do teraz spotkań rozegraliśmy już 31, z czego Polacy wygrali 20 a 8 zakończyło się remisem.

Równie dobrze szło nam zawsze strzelanie bramek przeciwko jutrzejszym przeciwnikom. Bilans bramek przez nas zdobytych do straconych wynosi 72:28.

Oba zespoły ostatni raz spotkały się w 2010 roku. Mecz w Kielcach zakończył się wtedy bezbramkowym remisem.

CO DO POWIEDZENIA MA ADAM NAWAŁKA?

Trener Adam Nawałka przede wszystkim zaznacza w swoich wypowiedziach strategiczną wagę rozgrywanych właśnie meczów towarzyskich. Szkoleniowiec podkreśla, że na oba mecze kadra ma konkretny plan działania i całą taktykę wypróbowania różnych wariantów boiskowych zagrań oraz rotacji zawodników.

Trener przestrzega też dziennikarzy i kibiców przed lekceważeniem rywala. ?Finowie grający bardzo solidną piłkę nożną. Grają bardzo szybko i dużo atakują z kontry. Myślę, że pod tym względem Finlandia bardzo przypomina Irlandię Północną, z którą zmierzymy się podczas Euro 2016.? ? komentuje Nawałka.

Według opisu trenera, całe zgrupowanie przebiega po jego myśli i mimo wielu zobowiązań sponsorskich, jak nagrywanie spotów reklamowych itd., udaje się dobrze rozplanować działania.

Bet365 typuje na ten mecz 1.44 na Polskę, 4.00 na remis i 8.50 na Finlandię.

Mój typ: Wygrana Polski. Finlandia rzeczywiście potrafi grać szybko i być może w zaskakującej kontrze zdobędzie nawet przeciwko nam bramkę. Myślę jednak, że Polacy są w stanie odpowiedzieć jutro przynajmniej dwoma trafieniami.

Polska ? Finlandia

Mecz towarzyski

26.03.2016 r. ? 17:30

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZGARNIJ BONUS